• Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Pentru a fi la curent cu toate meciurile oferite de catre site-ul nostru, adaugati-ne id-ul de YM impact_cu_fotbalul@yahoo.com
De azi ,18 August 2011 . www.impact cu fotbalul va prelua transmisiile doar sub forma de SopCast .
Pentru membrii mai vechi ai acestui Fan Club care s-au obisnuit cu surse Flash ,punem la dispozitie doua linck-uri cu playere Flash.
1. Pentru vizualizarea meciurilor online aveti nevoie de instalarea aplicatiei SopCast 2. Folositi Internet Explorer pentru a vizualiza meciurile online disponibile pe www.impact cu fotbalul dupa instalarea pluginului SopCast. 3. Daca doriti sa vizualizati meciurile de fotbal online cu Mozilla FireFox va trebui sa instalati urmatorul plugin Dowloand 4. Daca doriti sa vizualizati meciurile de fotbal online cu Google Chrome va trebui sa instalati urmatorul plugin Dowloand Daca nu aveti instalat Plugin-ul Sopcast il puteti descarca de aici : Dowloand Cerinte: Conexiunea minima necesara este de 512 kbps (recomandat 1,5 Mbps sau mai mult). Streaming-ul live se deschide automat cu SopCast Player ,in IE sau prin IE tab din Firefox sau Chrome.Pentru vizionare asteptati intre 10 - 60 secunde pana ce se initiaza conexiunea.Dupa instalarea pluginurilor faceti refresh la pagina sau inchideti si redeschideti browserul ! Pentru vizionare in Full Screen faceti dublu click pe player. Important : Dati click dreapta pe bara de sus de culoare galbena si selectati "Run ActiveX Control" pentru a permite rularea plugin-ului Tv in Internet Explorer .Exemplu : foto Va rog ca atunci cand meciurile de fotbal online nu au semnal sa ma anuntati pe chat si voi lua masurile, care tin de mine, pentru ca programul sa fie din nou online live.
Linck-uri utile

miercuri, 23 noiembrie 2011

AC Milan - FC Barcelona Live

Posted by alex On 17:38 No comments

20:45 AC Milan vs FC Barcelona Live
 Live Streaming Video Football : The UEFA Champions League Wednesday (23 November) 20:45

AC Milan-FC Barcelona, derby-ul serii în Liga Campionilor Live
San Siro  Stadionul Giuseppe Meazza, Via dei Piccolomini, 5, 20151 Milano, Italia

Pentru a vedea meciul deschide pagina cu INTERNET EXPLORER ! Plugin-ul TV Online NU functioneaza in Opera sau FireFox ! Daca ai Internet Explorer 7 sau 8 pentru prima oara trebuie sa dai click deasupra paginii pe pop-up si apoi run add-on on all websites

Primele opt partide ale Etapei a 5-a a fazei grupelor au oferit Europei un "festival" de goluri. Nu mai puţin de 28 de goluri s-au marcat marţi, partida Lyon - Ajax fiind singura care nu şi-a adus aportul la spectacolul european. Oţelul a forţat o revenire de la 0-3, scor înscris pe tabela de pe Naţional Arena după numai 37 de minute. Golurile lui Giurgiu şi Antal nu au fost de ajuns, iar campioana României nu a cunoscut încă victoria în cea mai prestigioasă competiţie europană intercluburi. În urma rezultatelor de marţi, Bayern Munchen, Benfica, Internazionale şi Real Madrid şi-au asigurat locul în optimile Ligii Campionilor. Marţi, 22 noiembrie: Grupa A: Napoli (Italia) - Manchester City (Anglia) 2-1 ('17, '49 Cavani / '33 Balotelli) Min 1. A început partida. Min 17. GOL Napoli! Cavani deschide scorul Min 20. David Silva îşi încearcă norocul, dar şutul său este parat. Min 27. Dzeko are o ocazie bună, dar este blocat. Min 33. Gol City! Balotelli egalează pentru "cetăţeni". Min 40. Kompany trece puţin pe lângă gol. Mingea lovită de fundaşul englezilor este blocată. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 49. GOL Napoli! Cavani îi duce pe italieni în avantaj. Min 58. David Silva trage, dar nu nimereşte poarta. Min 76. Hamsik nimereşte bara. Min 78. Balotelli trece pe lângă egalare. Min 82. Balotelii trimite cu capul pe lângă poartă. Min 86. Aguero şutează, dar nu nimereşte poarta. Min 90. Final de meci. Bayern Munchen (Germania) - Villarreal (Spania) 3-1 ('3 Robben, '24 Gomez, '69 Ribery / '50 De Guzman) Min 1. A început partida. Min 3. GOL Bayern! Robben a deschis scorul. Min 24. GOL Bayern! Gomez marchează. Min 38. Robben este surprins în offside. Min 45. Şutul lui Kroos este reţinut de portarul spanililor. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 50. GOL Villarreal! De Guzman reduce din diferenţă. Min 55. Germanii atacă, dar Ribery nu poate înscrie cu capul. Min 62. Defensiva oaspeţilor reuşeşte să respingă şutul periculos al lui Ribery. Min 66. Anatolij Tymoshchuk trage puternic, dar nu înscrie. Min 69. GOL Bayern! Ribery înscrie pentru gazde. Min 80. Marcos Ruben şutează bine, dar nu poate marca golul doi pentru spanioli. Min 89. Anatolij Tymoshchuk şutează puternic, dar nu nimereşte poarta. Min 90. Final de meci. Grupa B: ŢSKA Moscova (Rusia) - OSC Lille (Franţa) 0-2 ( '49 V. Berezuţki - autogol, '64 Sow) Min 1. A început partida. Min 10. Mijlocaşul gazdelor, Sekou, trage la poartă, dar mingea se duce pe lângă. Min 12. Şutul lui Mamaev este blocat de defensiva franceză. Min 15. Joe Cole trimite spre poarta ruşilor. Şutul său ratează ţinta. Min 20. Presiunea francezilor dă roade. Debuchy nimereştre transversala. Min 28. Şutul lui Cauna este blocat de un fundaş francez. Min 40. Franck Beria ratează incredibil, din 4 metri. Mingea trimisă din alunecare trece pe lângă poartă. Min 45. Sfârşitul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 49. GOL Lille! V. Berezuţki trimite în propria poartă de la 16 metri Min 61. Moussa Sow trece pe lângă majorarea scorului. Min 64. GOL Lille! Moussa Sow trimite în poartă după ce şutul lui Joe Cole nimereşte bara. Min 78. Cauna ratează o bună oazie pentru gazde. Min 85. Gueye a şutat în blocajul lui Gabulov. Min 90. Cea de-a doua repriză va fi prelungită cu 3 minute. Min 93. Fluier de final. Trabzonspor (Turcia) - Inter Milano (Italia) 1-1 ('23 Altintop / '18 Alvarez) Italienii sunt calificaţi în sferturile UCL înaintea disputării partidei din Turcia Min 1. A început partida. Min 6. Giray Kacar ratează prima ocazie a gazdelor. Min 18. GOL Inter! Alvarez marchează pentru italieni. Min 23. Gol Trabzon! Turcii egalează prin Halil Altintop. Min 36. Inter are şansa să treacă în avantaj, dar Zarate este blocat. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 49. Turcii atacă. Burak Yilmaz trage pe lângă poara italienilor. Min 55. Italienii atacă, dar Milito nu nimereşte poarta cu o reluare cu capul. Min 67. Alanzinho scapă singur, dar nu nimereşte poarta. Min 71. Alanzinho trage periculos, pe lângă poartă. Min 76. Adrian Mierzejewski loveşte bara cu o lovitură de cap. Min 90. Final de meci. Grupa C: Oţelul Galaţi (România) - FC Basel (Elveţia) 2-3 ('74 Giurgiu, '80 Antal / '10 F. Frei, '14 A. Frei, '37 Streller) Min 1. A început partida. Min 4. Iorga a centrat bine în faţa porţii, mingea a ajuns la Sârghi, dar lovitura de cap a acestuia din 4 metri a trecut peste poartă Min 10. GOL BASEL! Alexander Frei i-a pasat în careu lui Streller, acesta a întors pentru Fabian Frei, iar acesta a înscris cu un şut pe colţul scurt, profitând de lipsa de reacţie a lui Grahovac Min 14. GOL BASEL! Streller a plecat de la limita ofsaidului profitând de o nesincronizare a fundaşilor gălăţeni, i-a centrat lui Alexander Frei, iar acesta a înscris cu un şut din 11 metri în poarta goală Min 24. Shaqiri a şutat cu efect de la marginea careului, dar mingea a trecut milimetric pe lângă poarta lui Grahovac Min 38. GOL BASEL!Perendija a degajat în Fabia Frei, arbitrul nu a văzut henţul elveţianului, mingea a ajuns la Streller, iar acesta a înscris cu un şut pe lângă Grahovac Min 43. Pena a interceptat o pasă greşită la portar, însă a căzut în fund la 20 de metri şi faza s-a stins Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 51. Oţelul atacă timid, elveţienii nu mai forţează absolut deloc Min 56. După o centrare de pe dreapta, Streller a încercat un voleu, dar mingea s-a dus pe lângă Min 55. Xhaka a şutat de la aproximativ 20 de metri, puţin pe lângă poarta lui Grahovac Min 72. Silviu Ilie a încercat o combinaţie cu Giurgiu, dar acţiunea a eşuat lamentabil la 16 metri Min 74. GOL Oţelul! Antal a primit o pasă în careu, preluarea lui a fost greşită, dar Giurgiu a venit în forţă la 16 metri şi a înscris fără speranţe pentru Sommer Min 80. Gol Oţelul! Antal a speculat o greşeală a coreeanului Joo comisă în careu şi a înscris cu un şut puternic, sub bară Min 84. Sălăgeanu a şutat puternic de la mare distanţă, iar Sommer a scos de la vinclu Min 90. Final de meci. Manchester United (Anglia) - Benfica (Portugalia) 2-2 ('30 Berbatov, '59 Fletcher / 3' Phil Jones - autogol, '61 Aimar) Min 1. A început partida. Min 3. GOL Benfica! Oaspeţii deschid scorul pe Old Trafford după un autogol al lui Jones. Min 16. Englezii atacă, Nani şutează pe poartă, dar mingea este reţinută de portarul oaspeţilor. Min 30. GOL United! Berbatov egalează după o pasă de gol a lui Nani. Min 34. Bruno Cesar trage, fundaşii englezi resping. Min 42. Berbatov îi poate du pe englezi în avantaj, şutul său este însă respins. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 49. Gaitan şutează, dar nu nimereşte poarta. Min 50. Fabio trage la poartă, dar şutul său este blocat. Min 59. GOL United! Englezii întorc scorul, Fletcher marchează după un assist al lui Evra. Min 61. GOL Benfica! Aimar restabileşte egalitatea. Min 73. Fletcher şutează dar nu nimereşte spaţiul porţii. Min 81. Benfica atacă. Rodrigo nu reuşeşte să marcheze. Min 90. Şutul lui Smalling se duce pe lângă poartă. Min 90. Final de meci. Grupa D: Real Madrid (Spania) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 6-2 ('2, '66 Benzema, '7, '49 Callejon, '9 Higuain, '20 Ozil / '81 Beqiraj, '90 Tomecak) Min 1. A început partida. Min 2. GOL Real! Benzema deschide sorul rapid. Min 7. GOL Real! Callejon duce scorul la 2-0. Min 9. GOL Real! Higuain marchează pentru gazde. Min 20. GOL Real! Ozil îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor. Min 30. Callejon are şansa să mai marcheze o dată, şutul său trece pe lângă poartă. Min 37. Benzema şutează pe poartă, dar mingea este reţinută de portar. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 48. Higuain este surprins în offside. Min 49. GOL Real! Callejon semnează o "dublă". Min 66. GOL Real! Benzema marchează din nou pentru gazde. Min 71. Fatos Beqiraj este surprins în ofsaid. Min 81. GOL Zagreb! Croaţii înscriu golul de onoare prin Beqiraj. Min 86. Hamit Altintop trage, dar nu nimereşte poarta. Min 90. GOL Zagreb! Tomecak reduce din diferenţă. Min 90. Final de meci. Olympique Lyon (Franţa) - Ajax Amsterdam (Olanda) 0-0 Min 1. A început partida. Min 10. Theo Janssen şutează spre poartă, mingea este blocată de apărarea francezilor. Min 23. Anthony Reveillere trage, dar şutul său nu schimbă tabela. Min 28. Bafetimbi Gomis ratează o bună ocazie peentru francezi. Min 39. Gomis mai ratează o bună ocazie pentru Lyon. Min 43. Sulejmani ratează o bună ocazie pentru Ajax. Min 45. Finalul primei reprize. Min 46. A început a doua repriză. Min 50. Olandezii atacă. Jan Vertonghen trage pe lângă poartă. Min 55. Cris are ocazia să deshidă scorul, dar şutul său este blocat. Min 59. Sulejmani şutează, un fudaş francez se opune. Min 71. Michel Bastos trage periculos, mingea este parată de portarul olandezilor. Min 81. Theo Janssen ratează o bună ocazie pentru olandezi. Min 88. Yoann Gourcuff reia cu capul, dar nu nimereşte spaţiul porţii. Min 90. Final de meci. Programul partidelor care vor avea loc, miercuri, 23 noiembrie, de la ora 21.45, în etapa a cincea a fazei grupelor Ligii Campionilor: Miercuri, 23 noiembrie: Grupa E: Bayer Leverkusen (Germania)- Chelsea (Anglia) Valencia (Spania) - RC Genk (Belgia) Grupa F: Olympique Marseille (Franţa) - Olympiakos Pireu (Grecia) Arsenal (Anglia) - Borussia Dortmund (Germania) Grupa G: Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Apoel Nicosia (Cipru), ora 19.00 Şahtior Doneţk (Ucraina) - FC Porto (Portugalia) Grupa H: AC Milan (Italia) - FC Barcelona (Spania) Bate Borisov (Belarus) - Viktoria Plzen (Cehia)